Antalya’da başıboş köpeklerden kaçan çocuğa araba çarptı

DHA

Başıboş sokak köpeği dehşeti sürüyor.

Bu defa Antalya’nın Serik ilçesinde yaşayan Hamitcan Haber, canını zor kurtardı.

Serik Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10’uncu sınıf öğrencisi Hamitcan Haber, dün saat 09.30 sıralarında öğretmenlerinden izin alıp staj başvurusu yapmak istediği otele gitmek için yola çıktı.

Kadriye Mahallesi Turizm Caddesi’nde kaldırımda yürüyen Hamitcan Haber’e başıboş köpekler saldırdı.

Köpeklerden kaçmak için yola fırlayan Haber, koşarak refüjü aşıp diğer şeride geçti.

Otomobil çarptı

Korkuyla aniden yola çıkan Haber’e otomobil çarptı. Çarpmanın etkisiyle düşen Haber, yüzünden yaralandı. İhbar üzerine yerine gelen sağlık ekipleri, Haber’i ilçedeki özel hastaneye götürdü. Burnundaki kesi nedeniyle ameliyat edilen Haber’in yüzündeki yaralara tedavi uygulandı. Haber, 1 gün hastanede kaldıktan sonra taburcu oldu.

“Bana araba çarpmış hatırlamıyorum”

Yaşadığı korkuyu anlatan Hamitcan Haber, “Staj başvurusu yapmak için otele gidiyordum. Bir anda sokak köpeklerinin saldırısına uğradım. Köpeklerden kaçmaya başladım. Bana araba çarpmış hatırlamıyorum. Bayılmışım. Ambulans geldiğinde uyandım. Kendimi hastanede buldum. Sadece köpeklerin bana saldırdığını hatırlıyorum, gerisini hatırlamıyorum” dedi.

“Ölebilirdim”

Belek Mahallesi’nde 5 Mart 2022’de sahipsiz köpeklerden kaçarken kamyonun çarpması sonucu ölen Mahra Melin Pınar’ı hatırlatan Hamitcan Haber, “Başıboş sokak köpeklerinin toplanmasını istiyorum. Daha önce de köpeklerden kaçarken bir kız çocuğu ölmüştü. Ben de ölebilirdim” diye konuştu.

“Hayvanseverlere bir sözüm var”

Anne Safiye Haber, belediye ve yetkililerden başıboş sokak köpeklerinin toplanmasını talep etti. İlçedeki sahipsiz hayvanlar için barınak yapılmasını isteyen Safiye Haber, “Hayvanseverlere de sözüm var. Benim çocuğum hayvanlardan daha mı ucuz? Hayvanları sevmek için alıyorlar. 2- 3 ay bakıp sokaklara salıyorlar. Ondan sonra olan milletin çocuklarına oluyor. Bizim de başımıza geldi” dedi.

“Sokak köpekleri toplatılsın”

Baba Hasan Haber de “Oğlum otele evrak vermeye giderken yolda köpeklerin saldırısına uğramış. Kendisini korumak için kaçarken yoldan geçen araba çarpmış. Bugün bizim başımıza geldi, yarın bir başkasının başına gelmemesi için bu köpeklerin gereği yapılsın. Sokak köpekleri toplatılsın” ifadesini kullandı.

Diğer yandan Hamitcan Haber’in köpekten kaçarken otomobilin çarptığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntüde koşarak refüjden yola atlayan Haber’e otomobilin çarpması ve çocuğun yere savrulması yer aldı.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x